Translate

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Muzeum zespołu ABBA w Sztokholmie.


MUZEUM ZESPOŁU ABBA W SZTOKHOLMIE
Dla wszystkich odwiedzających Sztokholm, którzy są fanami grupy ABBA 7 maja 2013 roku otwarto muzeum poświęcone temu najbardziej znanemu szwedzkiemu zespołowi. 

ABBA to szwedzki zespół muzyki pop, któreo działalność muzyczna przypada na lata siedemdziesiąte i początek lat osiemdziesiątych. Nazwa "ABBA" pochodzi od pierwszych liter imion członków zespołu, w skład którego wchodzili: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog.

ABBA uważana jest za jeden z najlepszych muzycznych zespołów XX wieku, który sprzedał ponad 370 milionów płyt na całym świecie, co czyni go jedną z najbardziej kasowych grup w dziejach. Grupa zyskała międzynarodową popularność dzięki chwytliwym utworom z prostymi tekstami.

W muzeum na 1300 metrach kwadratowych zwiedzający będą mogli obejrzeć film o zespole, odwiedzić studio nagrań i przymierzyć charakterystyczne białe kostiumy, obejrzeć instrumenty muzyczne, oraz zaśpiewać na scenie najsłynniejsze przeboje zespołu ABBA. W muzeum ustawiono też woskowe figury członków grupy. Są tu zdjęcia z dzieciństwa, pierwszych sukcesów, z okresu tworzenia zespołu, życia obu par, które były małżeństwami. 

Muzeum znajduje przy Djurgårdsvägen 68 w Sztokholmie

Czynne jest codziennie: 10:00 - 22:00Bilet do Muzeum zespołu ABBA, można kupić na stronie internetowej muzeum oraz na miejscu.

CENY BILETÓW:

- 195 Kr (ok. 95 zł)- osoba dorosła, powyżej 16 roku życia
- 235 Kr (ok. 115 zł) osoba dorosła z przewodnikiem
- 145 Kr (ok. 71 zł)- dziecko do 15 roku życia


STRONA INTERNETOWA MUZEUM
 Björn Ulvaeus- jeden z członkow zespołu ABBA
Anni-Frid Synni "Frida" Lyngstad- członkini zespołu ABBA

3 komentarze:

 1. Moja mama bardzo lubi ten zespół. Kilka lat temu byłam z rodziną na filmie z piosenkami ABBA o tytule: "Mamma mia!". Bardzo mi się podobał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również zespół ABBA miło wspominam, byłem mały jak rodzice mieli na niego szał.
  Do dziś mam w głowie ich największe przeboje :)
  Najlepsze szwedzki zespół muzyczny.

  OdpowiedzUsuń
 3. na focie pierwszej to jest Benny, a nie Bjorn.

  OdpowiedzUsuń

Szukaj