Translate

czwartek, 12 kwietnia 2012

Wyspa Møn


Wyspa MønWyspy leżące po drugiej stronie Morza Bałtyckiego posiadają niepodważalne walory krajoznawcze. Słyną z czystych i rozległych plaż oraz wielu atrakcji turystycznych. Jedną z takich wysp bez wątpienia jest duńska wyspa Møn, znana na świecie z cudu natury jakim są kredowe klify-  Møns Klint.

Unikalny wapienny klif  Møns Klint  ma wysokośc 143 m n.p.m. i należy do najwyższych nad Bałtykiem. Rozciąga się na długości 7 kilometrów. Skały są podzielone na kilka różnych obszarów, które razem tworzą jeden z najpiękniejszych obrazów Danii.

Inne atrakcją czekającą na turystów na wyspie Møn to Geo Center Møns Klint. Jest to nowoczesne centrum edukacyjno-przyrodniczym, otwartym w 2008 roku. Można tu dowiedzieć się wszystkiego o tym jak powstały klify kredowe, jaka jest historia wyspy oraz poznać sekrety życia przyrodniczego dawniej i dziś. Wyjątkowość Geo Center polega na eksperymentach, mulimediach i interaktywności, toteż w szczególności najmłodsi turyści będą zachwyceni wizytą w tym miejscu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szukaj