Translate

wtorek, 3 września 2013

Kaninhoppning- skoki królików przez przeszkody w SzwecjiKANINHOPPNING

W Szwecji przeprowadzane są jedne z bardziej nietypowych konkursów na świecie z udziałem zwierząt. Skoki królików przez przeszkody (szw. Kaninhoppning) rozgrywają się od końca 1970 roku. Zwierzęta pokonują przeszkody podobne do tych używanych podczas skoków jeździeckich. Wygrywa ten królik, który pokona tor z jak najmniejszą liczbą błędów oraz w jak najkrótszym czasie. Właściciele mogą mogą ukierunkować królika przed skokiem określoną liczbę razy (zazwyczaj trzy) bez ponoszenia kary.

Według oficjalnych danych, rekord świata w skoku wzwyż dla królików wynosi 2,5 m i należny do królika ze Szwecji, natomiast rekordowy skok w dal na 5 metrów oddał królik z Danii.

Skoki królików przez przeszkody poza Szwecją popularne są również w Norwegii, Danii, Finlandii oraz w Wielkiej Brytanii. W ostatnich latach obserwuje się również zwiększenie zainteresowanie w Stanach Zjednoczonych.5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy jest ten sport. Ja mam królika, ciekawe czy mógłby przeskakiwać przez przeszkody :) Ja też kocham Skandynawię. Też mam bloga o niej, ale i też innych krajach nordyckich, Kanadzie, Alasce i Syberii. Zapraszam!

  Czy mógłbyś informować mnie o nowych notkach? Z chęcią je będę czytała :)

  Dodaje twojego bloga do linków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój adres bloga: zew-polnocy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy konkurs, nie powiem. Zadziwiające jest jak wysoko skaczą, niemal do pasa sądząc po jednym ze zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć, mam pytanie do Autora/Autorki bloga - czy można się z Tobą jakoś skontaktować? Miałabym pytanie odnośnie ew. współpracy ;)

  OdpowiedzUsuń

Szukaj